Miętowo- cytrynowy odświeżający talk do ciała

Napisano w:Ogólne, Pielęgnacja stóp

Miętowo- cytrynowy odświeżający talk do ciała.

Wysokie temperatury nareszcie nadchodzą a to dopiero zapowiedź jeszcze większych upałów. Pocimy się, tego nie da się uniknąć, ale można złagodzić skutki, czyli brzydki zapach a zarazem zlikwidować uczucie lepkości. Jak? Stosując przed każdym wyjściem w słoneczny dzień talk do ciała. Prosty w przygotowaniu i naturalny, do tego pięknie pachnący miętą i cytryną. Na pewno macie mąkę ziemniaczaną i sodę oczyszczoną, przyda się też biała glinka i olejki eteryczne.

Składniki

  • 3/4 szklanki mąki ziemniaczanej
  • ¼ szklanki sody oczyszczonej
  • 10 kropli olejku eterycznego miętowego (lub z drzewka herbacianego, który jest grzybobójczy, przyda się więc szczególnie na stopy)
  • 10 kropli olejku eterycznego cytrynowego
  • 1 łyżka białej glinki (opcjonalnie)

004

Dodatkowo

Pojemnik do aplikacji talku z dziurkami (np. po przyprawach)

Miska

Sposób przygotowania

Wszystkie składniki suche dokładnie odmierz i wymieszaj w misce, następnie dodaj olejki eteryczne i ponownie wymieszaj. Gotowy talk przesyp do pojemnika z dziurkami i stosuj codziennie rano, kilka minut przed założeniem ubrania, dokładnie wklepując talk w ciało, w szczególności w miejsca potliwe. Mąka ziemniaczana doskonale wchłania pot, soda oczyszczona neutralizuje i pochłania brzydki zapach, glinka zbiera zanieczyszczenia a olejki odświeżają skórę, miętowy delikatnie ją schładza a cytrynowy jest antyseptyczny.

011