Buzujący cytrynowo-eukaliptusowy proszek do mycia wanny

Napisano w:Ecodom, Ogólne, Porady, Sprzątanie

Buzujący cytrynowo-eukaliptusowy proszek do mycia wanny.

 

Mycie może być przyjemne i zabawne a do tego ekologiczne i bezpieczne. Efekty identyczne jak w przypadku zastosowania sklepowej chemii, a korzyści nawet nie ma co wymieniać, bo są oczywiste. Soda, ocet i naturalne olejki? To teraz zerknijcie na skład sklepowej chemii do mycia i sami zdecydujcie.

Wybrałam olejek cytrynowy, bo jest znany z antyseptycznych właściwości, do tego pięknie, świeżo pachnie. Olejek eukaliptusowy również wykazuje właściwości bakteriobójcze, w połączeniu z sodą i octem są zatem doskonałe do mycia wanny, umywalki, zlewu w kuchni itp.

Składniki:

½ szklanki sody oczyszczonej

5 kropli olejku eterycznego cytrynowego

3 krople olejku eterycznego eukaliptusowego

¼ szklanki octu

Zdjęcie przed myciem

027

Połącz dokładnie sodę oraz olejki eteryczne, w drugiej szklance odmierz ocet. Wannę posyp sodą z olejkiem – zużyj niecałą połowę, bo tyle wystarczy, by porządnie ją umyć, a następnie na sodę z olejkiem wlej równomiernie połowę octu (możesz użyć spryskiwacza). Mikstura zacznie buzować, poczekaj aż przestanie, a następnie za pomocą gąbki do mycia dokładnie wyszoruj wannę i spłucz ciepłą wodą. Pozostałą sodę i ocet możesz zużyć do umycia umywalki, zlewu i inej domowej armatury. Gotowe! I jak pięknie, naturalnie pachnie…

A tu efekt końcowy

_MG_9652

 

http://www.ziolowespa.nazwa.pl/pl/p/Olejek-eteryczny-CYTRYNOWY-7ml/171