Puder kąpielowy z chabrami i olejkiem geraniowym

Napisano w:Kąpiele, Przepisy SPA

Puder kąpielowy z chabrami i olejkiem geraniowym.

Zanurzyć się w mlecznej mgiełce, w której unoszą się płatki chabrów a wokół nas roztacza się delikatny aromat geraniowy, przypominający zapach róży o cytrynowej nucie, wyjątkowo relaksujący i uspokajający. Przygotowanie tego wspaniałego pudru do kąpieli zajmuje mniej niż 5 minut, wystarcza na kilka kąpieli i bez wątpienia zostaniesz jego miłośniczką, bo skóra po nim pozostaje odżywiona, oczyszczona i zregenerowana.

044

Składniki:

100 g skrobi ziemniaczanej

40 g mleka w proszku

25 g soli himalajskiej

1 łyżka oleju z pestek winogron

1 łyżka oleju ze słodkich migdałów

20 kropelek olejku eterycznego geraniowego

1 łyżeczka suszonych płatków chabrów

Dodatkowo:

Mały słoiczek

Pojemnik do przechowywania pudru

Mleko w proszku, skrobię ziemniaczaną oraz sól himalajską wymieszaj razem. Do czystego słoika wlej olej z pestek winogron oraz olej migdałowy i wkrop 20 kropli geraniowego olejku eterycznego a następnie zakręć słoik i dokładnie wymieszaj mokre produkty. Odkręć słoik i powoli wlewając wymieszane oleje do przygotowanych składników suchych wymieszaj je.

054

Dodaj  suszone kwiaty chabrów i przesyp całą zawartość do pojemnika z zamknięciem. Tak przygotowany puder możesz przechowywać do roku, pod warunkiem że jest dobrze zamknięty – bez dostępu powietrza i światła. Każdorazowo do kąpieli wsyp ok. 3 łyżki pudru. Dla mnie kąpiel w nim jest wyjątkowo uspokajająca, skóra zdaje się być wyraźnie zmiękczona i odżywiona, a relaksujący zapach, który otula skórę i pozostaje na niej przez kilka godzin wspaniale potęguje uczucie odprężenia.

072