Lawendowo – różane parowanie

Napisano w:Przepisy SPA, Zabiegi

Lawendowo – różane parowanie.

Para wodna rozpulchnia naszą skórę, pobudza krążenie  a w zależności od tego, co do niej jeszcze dodamy potrafi głębiej i konkretniej zadziałać, przygotowując skórę do skuteczniejszej infiltracji składników odżywczych.

„Parówka” ziołowa, którą chciałam Wam zaproponować poza wodą zawiera również ocet jabłkowy, czyli mamy tutaj nie tylko dodatkowe oczyszczanie skóry, ale również przywracanie jej naturalnego pH.

081

Składniki:

3 szklanki wody (najlepiej przefiltrowanej/destylowanej)

1/3 szklanki octu jabłkowego

Łyżka lawendy suszonej

Łyżka płatków różanych

Łyżka rozmarynu

Dodatkowo przygotuj sobie miskę, talerz, którym przykryjesz miskę,  ręcznik i wygodne do siedzenia miejsce. Niegłupio by było również od razu mieć pod ręką kosmetyk (maseczkę, olej, serum – coś co chciałabyś, by głęboko przeniknęło w zakamarki twojej skóry, najlepiej jest zaaplikować to bezpośrednio po zabiegu, a nie biegać po mieszkaniu i szukać, ryzykując zarazem, że szybko ponownie zamkną się pory i skóra przestanie być tak chłonna.

Gotowa? No to zaczynamy!

095

Zagotuj wodę, jedną szklanką zalej  w misce zioła i zostaw pod przykryciem przez 5 minut. Następnie dodaj 2 szklanki wrzącej wody i ocet jabłkowy, pochyl głowę nad parującą aromatyczną miksturą, nakryj głowę ręcznikiem i koniecznie zamknij oczy, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś.

116

Przez 10 minut (najlepiej nastaw jakiegoś dźwiękowego przypominacza)  spokojnie oddychaj i poczuj, jak twoją twarz otula ciepła lawendowo-różana mgiełka. Po tym czasie delikatnie osusz twarz ręcznikiem i zaaplikuj przygotowany wcześniej kosmetyk.

 

Zainspirowałam się i zmodyfikowałam przepis z książki „Organic Body Care Recipes”.