Kakao kontra cellulit – body wrapping

Napisano w:Przepisy SPA, Zabiegi

Kakao kontra cellulit – body wrapping.

Body wrapping (z ang. zawijanie) to nic innego jak posmarowanie problematycznych miejsc odpowiednim preparatem i zawinięcie ich folią spożywczą – wyższa temperatura zwiększa przepływ krwi i infiltrację składników aktywnych. Jeśli jeszcze nie próbowałaś tego w swoim domowym spa, to najwyższy czas, by na chwilę zamienić się w mieniącą się folią kosmitkę i przekonać się na własnym ciele, jak szybkie i zaskakujące efekty przynosi ta metoda walki z cellulitem.

Składniki:

100 g kakao w proszku

1 łyżeczka masła kakowego nierafinowanego

2 łyżeczki mielonego cynamonu

0,2 l gorącej wody

Folia spożywcza

173

Kakao zalej gorąco wodą i dodaj stopione wcześniej w kąpieli wodnej (w temp. 70%) masło kakaowe, wszystko bardzo dokładnie wymieszaj i ostudź do temperatury ok. 40 ⁰ C.

204

Nanieś kakao na miejsca narażone cellulitem i dokładnie zawiń folią, zaczynając od brzucha,  uda zawijając oczywiście osobno. Połóż się wygodnie, najlepiej podkładając na wszelki wypadek ręcznik. Przykryj się kocem i przez  0,5h – 1h poczuj, jak Twoje ciało rozgrzewa aromatyczne kakao i cynamon. Twoja skóra będzie się pocić, więc delikatne swędzenie nie powinno Cię niepokoić. Przynajmniej wiesz, jak wspaniałe składniki serwujesz swojej skórze. Po minionym czasie zdejmij z ciała folię a ciało dokładnie spłucz ciepłą wodą. Jeszcze lepszy efekt w ujędrnieniu skóry i przegonieniu cellulitu osiągniesz, jeśli po takim zabiegu zaserwujesz skórze masaż dowolnym olejkiem (polecam sezamowy, ze słodkich migdałów, macerat z dziurawca lub masło kakaowe).

220

Body wrappingu nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz matki karmiące.