Lawendowe serca kąpielowe

Napisano w:Kąpiele, Przepisy SPA

Lawendowe serca kąpielowe.

599 - Kopia (2)

Nie ma nic bardziej odprężającego od zanurzenia się we fioletowej, lekko musującej i pachnącej jak bezkresne pola Prowansji lawendowej  kąpieli. Po odprężającym rytuale nasza skóra będzie jedwabista i pachnąca. A większość produktów potrzebnych do zrobienia lawendowych serc znajdziesz w kuchni. Przekonaj się sama!

Składniki suche:

180 g sody oczyszczonej

120 g kwasku cytrynowego

120 g mąki ziemniaczanej

60 g mleka w proszku

120 g soli Epsom (może być również morska, ale drobno zmielona, albo taka, którą masz pod ręką, ale pamiętaj o właściwościach – Epsom ma wyjątkowe, bo jest związkiem magnezu i siarczanu, czyli działa bardzo relaksująco i zmiękczająco na skórę)

Składniki mokre:

1 łyżka wody

3 łyżki oleju (np. z pestek winogron)

1 łyżeczka (ok. 20 kropel) olejku eterycznego lawendowego

1/3 łyżeczki fioletowego barwnika spożywczego w proszku

1 łyżka suszonej lawendy

Dodatkowo:

Szklana miska

Mały szklany słoiczek z zakrętką

Silikonowe foremki w kształcie serca (mogą być na muffiny, bądź inne, jakie masz w kuchni – pamiętaj jednak, by potem bardzo dokładnie je wymyć)

Rękawiczki lateksowe

532

W szklanej misce wymieszaj dokładnie wszystkie suche składniki oprócz barwnika, pozbywając się wszelkich grudek.

555

W małym słoiczku z zakrętką wymieszaj mokre składniki wraz z barwnikiem, bardzo dokładnie wstrząsając.

Załóż rękawiczki i bardzo powoli, po łyżeczce wlewaj do suchych składników mokrą miksturę, dokładnie wszystko mieszając i rozcierając w rękach (tak, jakbyś robiła kruszonkę do ciasta). Jeśli w pewnym momencie mikstura zacznie się pienić, to znaczy że za szybko dodajesz mokre składniki – szybko je wymieszaj i pilnuj, by nie popełnić tego błędu ponownie. Następnie dodaj 2 łyżki suszonej lawendy.

581

Po całkowitym połączeniu składników suchych z mokrymi sprawdź, czy po zgnieceniu ciasto się nie rozpada, jeśli jest całkowicie sypkie i w żaden sposób nie da się go uformować, to dodaj ½ łyżki oleju (max. 1 łyżkę).

Wypełniaj silikonowe foremki proszkiem i bardzo dokładnie ugniataj, w przeciwnym wypadku nasze serca (bądź inne kształty) rozpadną się. Zostaw na kilka godzin w foremkach, by wszystko dobrze się uleżało. Po tym czasie możesz delikatnie wyciągać pięknie pachnące kąpielowe cuda.

607

Przechowuj w plastikowym bądź szklanym pojemniku, delikatnie ułożone i korzystaj z nich, kiedy tylko masz ochotę. Z podanych powyżej proporcji wyszło mi 11  małych serduszek.

Takie kąpielowe serca możesz podarować na prezent, pakując starannie np. do ładnego słoiczka (niski i szeroki), w którym nasza lawendowa niespodzianka nie zamieni się w pył. Co nie znaczy, że nie można jej użyć, ale estetyka jest równie ważna, więc warto uważać.